top of page

Crushin' on Bravo

Public·35 members

[SOT!!] KF Ulpiana Vjosa shiko live 7 dhjetor 2023


How does it work? · 1 Create an Account · 2 Check if this live streaming is available. · 3 Watch official live streaming without ads.


FC Vjosa - Shtime | Stimlje KF ULPIANA - KF VJOSA Sot në Federatën e Futobollit të Kosovës u bë tërheqja KF Vjosa vs KF Kika - LIVE - Pj 2. Qëndrim Llugagjija and 84 others. 󰤥 85. FC VJOSA vs FC EAGLES AARAU 2019 - YouTube 1:38:034:54. Go to channel · Finalja e Play Off-it Nacional 21/22 U17 Kf Ulpiana - Fc Drita. Federata e Futbollit e Kosovës•5K views · 2:31. Go to ...YouTube · ART Creative Studio · 30 pri 2019 Astrit Rrahmani (mbrojtës) 5. Arbnor Hyseni (mbrojtës) 6. Granit Avdyli (mbrojtës) 7. Labinot Ibrahimi (mbrojtës) 8. Fidan Gërbeshi (mbrojtës) 9. Besnik Ukzmajli (mbrojtës) 10. Alban Mehmeti (mesfushor) 11. Egzon Shabani (mesfushor) 12. Fahri Hetemi (mesfushor) 13. S. Salihu (mesfushor) 14. Gërxhaliu (mesfushor) 15. Pren Marniku (mesfushor) 16. Drenica (2-0) Fahri Hetemi, Besnik Ukzmajli 5. Trepça 89' (1-0) Sherif Topalli 6. Flamurtari (1-0) Labinot Ibrahimi 7. Ferizaj (2-1) Sherif Topalli, Besnik Ukzmajli 8. Vëllaznimi (2-1) Egzon Shabani 2 gola 9. Drita (2-1) Shqiprim Kelmendi, Fahri Hetemi Për fitoret kundër Besianës dhe Hysnit nuk ka të dhëna. Kupa e Kosovës (2008-2009) Në sezonin e saj të parë në Raiffaisen Superligë, skuadra e Ulpianës u tregua e fortë edhe në Kupën e Kosovës ku arriti deri në gjysëm-finale: 1. Kalim automatik i raundit 2. Vullnetari UÇK 3-4 Ulpiana 3. Golat gjatë takimit mes KF.Vjosa- KF.Behari 3:0. Golashënues 2:19KF Vjosa - KF Ulpiana (pjesa 1). Apr 29, 2023 · 2K views. 51:44. KF KF Arberia - KF Vjosa LIVE. Apr 15, 2023 · 1.3K views. 53:01. KF VJOSA - ...Facebook · FC Vjosa - Shtime · 24 pri 2022 Kampionati 2007/08 Ulpiana siguroi inkuadrimin në superligë falë një sezoni të gjatë dhe të mundimshëm, kryetar i ekipit në atë kohë ishte Ali Stublla që ndihmohej edhe nga Shukri Buja ndërsa trajner Enver Duriqi. Për kalimin e Ulpianës në superligë kontriboi edhe legjenda e klubit Jeton Gashi i cili ndihmoi me një shumë financiare kur klubi kishte nevojë. Kampionati 2008/09 Ky ishte sezoni i parë i Ulpianës në Superligë qysh prej mëvetësimit të futbollit kosovar, teksa në këtë sezon skuadra arriti 11 fitore 3 barazime dhe 16 humbje dhe rezultatet ishin këto: F| 1-0 2 Korriku (vendas), 2-0 Istogu (vendas), 2-0 Vëllaznimi (musafir), 2-0 Drenica (vendas), 1-0 Trepça 89' (vendas), 1-0 Flamurtari (vendas), 5-0 Besiana(vendas), 1-0 Hysi (vendas), 2-1 Ferizaj(vendas), 2-1 Vëllaznimi(vendas), 2-1 Drita(vendas), B| 2-2 Besiana(musafir), 1-1 Gjilani (vendas), 1-1 Prishtina (vendas), H| 0-1 Besa(musafir), 0-1 Hysi(musafir), 2-4 Ferizaj(musafir), 0-2 Gjilani(musafir), 1-2 Trepça(vendas), 1-4 Prishtina (musafir), 0-1 Drita(musafir), Kosova (V) 0-1(musafir), 1-3 (vendas), 0-1 Trepqa(musafir), 0-1 2 Korriku (musafir), 1-3 Istogu (musafir), 0-3 Drenica (musafir), 0-3 Trepça 89'(musafir), 4-5 Kosova (V)(vendas), Flamurtari 0-5 (musafir) Pra këtë sezon në ndeshjet si vendas Ulpiana arriti 10 fitore, 2 barazime dhe 3 humbje duke arritur 32 pikë në 15 takime, ndërsa si skuadër musafire Ulpiana arriti vetëm 1 fitore, 1 barazim dhe 13 humbje e forma e dobët si udhëtuese ndoshta ishte faktori kyq se pse Ulpiana nuk arriti mbijetesën pavarësisht rezultateve tepër pozitive si nikoqir ku veçohen fitoret ndaj Vëllaznimit, Hysit, Drenicës si dhe barazimi me kampionin e këtij sezoni Prishtinën. Në këtë sezon Ulpiana ra nga garat për arsye të zvoglimit të numrit të skuadrave në superligë, ku nga 2 që do binin automatikisht dhe 1 në barazh, ranë 6 skuadra. Disa nga lojtarët e këtij sezoni në superligë ishin: 1. Flamur Neziri (portjer) 2. Enis Velia (portjer) 3. Diamant Kadriolli (portjer) 4. Stadionet e improvizuara ku zhvillonin ndeshjet si vendas ishin ne Fshatin Dobraje dhe Banulle komuna e Lipjanit. Pas shum malltretimeve nga okupatori serben arretin qe ta mbajne gjalle Klubin vlen te ceket se Kryetari i Klubit Ali Stublla eshte burgosur nga okupatori serbe ne kohen e kapionatit te at’hershem vetem ta demtojn Skuadren. Ne vitin 94/95 KF ULPIANA zuri vendin e 4 Me vendim te kryesise kampionati 1996/97 nis me Ligen Unike te Republikes se Kosoves e cila numeronte 18 skuadra KF ULPIANA zuri vendin e 16 me 35 pike Tabela ishte keshtu: Kampionati 1997/1998 Per shkake te fillimit te luftes dhe pastrimit etnik nga forcat okupuse kampionati u zhvillua vetem ne pjesen vjeshtore. KF Ulpiana vs KF Vjosa » Odds, Scores, Picks & Predictions + KF Ulpiana vs KF Vjosa ❱ 08.10.2023 ❱ Soccer ❱ Division 1, Kosovo ❱ ⚡Best Odds & Picks ⭐Accurate Predictions ✔️Live Score & Stats ✌Match Preview. Goli në minutat e fundit i cili na siguroj tri pikë në - Facebook 0:42KF Vjosa - KF Ulpiana (pjesa 1). Apr 29, 2023 · 2K views. 51:44. KF KF Arberia - KF Vjosa LIVE. Apr 15, 2023 · 1.3K views. 53:01. KF VJOSA - ...Facebook · FC Vjosa - Shtime · 30 tet 2021 Sh. Salihu (mesfushor) 17. Shqiprim Kelmendi (sulmues) 18. Sherif Topalli (sulmues, kapiten) 19. Osmani (sulmues) 20. Valon Buja (sulmues) Teksa në takimet e fituara shënuan këta lojtarë: 1. 2 Korriku (1-0) Labinot Ibrahimi 2. Istogu (2-0) Labinot Ibrahimi, Sherif Topalli 3. Vëllaznimi (2-0) Sherif Topalli, Besnik Ukzmajli 4. FC VJOSA - Shtime - YouTube 45:30... krejt çka ndodh në Tregun e Gjelbër në Ferizaj | #gjesi | T7. T7 New 9K views · LIVE · Go to channel · ULPIANA - VJOSA PJ 2. Gazmend Ademaj•1 ...YouTube · Gazmend Ademaj · 13 sht 2021 HISTORIKU Për shkaqe te sigurise kampionati 92/93 Kryesia e Shoqates se Pavarur te futbollit te Kosoves (SHPFK) per t’iu shmangur maltretimeve e pengesave te ndryshme vendosi qe kampionati te ndahet ne 4 grupe. GRUPI I PRISHTINES, GRUPI I MITOVICES, GRUPI I FERIZAJIT, GRUPI I GJAKOVES. KF ULPIANA mori pjes ne grupin e Ferizajit se bashku me skuadrat KITKA, DRITA, UNITETI, 2 korrikU, FERIZAJI, QELIKU dhe KAQANIKU Pas perfundimit te ketij kampionati te pare KF ULPIANA zuri vendin e 3 me 14 ndeshje 8 fitore 3 barazime dhe 3 humbje, po ashtu e njejta ishte edhe ne vitet 93/94 Gjate viteve 93/94 sipas disa informacineve kryesia trajneri dhe Futbollistet ishin si ne vijim Kryetar i klubit eshte emruar Ali Stublla Trajner:Enver Duriqi Futbolliste: Nebih Begaj, Selatin Gashi, Nehat Flugaj, Arben Aliu, Afrim Limani, Fatmir Rashiti, Ylber Hasani, Fitim Arifi, Shyqeri Salihu, Fetah Gashi, Arian Duriqi, Ylli Jashari, Arian Drqgaqina, Hysni Dragaqina, Sylejman Reqica, Bahri Sopa, Gazmend Sopa, Izjadin Gashi, Enver Breznica, Nagip Jashanica, Shefqet Bislimi, Zeqir Salihu, Lulzim Gashi si dhe Blerim Gerxhaliu. KF ULPIANA ishte ne vendin e 12 ndersa Kampion u be ekipi I Beses se Pejes. Kampionati 98/99 Lufta per mbijetes dhe per qlirimin e Kosoves Pamundesoi vazhdimin e kampionatit deri ne vitin 1999. Ne vitin 1999/2000 Kampinati I pare pas luftes shenon nje faqe te re ne futbollin e Kosoves. Ky edicion i Garave nis me 18 skuadra ne Ligen e Pare 25 skuadra te ndara ne dy grupe KF ULPIANA fillon te bej gara ne Ligen e Dyte Grupi B dhe zuri vendin e 5 me 35 pike Kampionati 2000/01 Liga Dyte Vendi 3 39 Pike Kampionati 2001/02 Ulpiana shpëtonte sezonin vetëm nga goldallimi më i mirë i cili e mbajti në ligën e dytë. Golat K.F. VJOSA U17 (4:1) K.F. ARDHMËRIA U17 - YouTube 1:41Golashenues Lirim Kameri (2) Drin Haxhiu (1) dhe Milot Shabani (1) Suksese K.F Vjosa ART Creative Studio.YouTube · ART Creative Studio · 18 nën 2014 KF Vjosa vs KF Kika » Predictions, Odds, Live Scores & Stats Watch now live without ads! Verified Legal Live Stream. *To watch, you must have a funded account or a placed bet within the last ... BASHKË ËSHTË E MUNDSHME ! | By FC Vjosa - Shtime 2:16KF Vjosa vs KF Kika - LIVE - Pj 2. 13 hours ago · 3.7K views. 49:35. KF KF Vjosa - KF Ulpiana (pjesa 2). Apr 29, 2023 · 2.8K views. See more ...Facebook · FC Vjosa - Shtime · 27 shk 2020 KF Ulpiana - Vjosa, 07.12.2023 - H2H stats, results, odds KF Ulpiana - Vjosa. Kosovo. KF Ulpiana vs Vjosa Stats. KF Ulpiana. : KF Vjosa. Vjosa. Live betting on this match available. Continue to bet365.com ... KF Ulpiana v Vjosa LIVE 7. 12. 2023 | Football Follow KF Ulpiana v Vjosa 7. 12. 2023 live - livescore, H2H stats, latest results and more information on Flashscore.


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

 • Nicholas Bova
  Team Ascent
 • totoagung2 official
  totoagung2 official
 • Amintoto Situs Casino IDNLIVE
  Amintoto Situs Casino IDNLIVE
 • GTA2
  GTA2
 • KANCIL KECIL
  KANCIL KECIL
bottom of page